Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Studenci z Trójmiasta zwycięzcami VII edycji Konkursu ABB IT Challenge

  12 czerwiec 2014
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

INFORMACJA PRASOWA

Kraków, 9 czerwca 2014 r.

 

Studenci z Trójmiasta zwycięzcami VII edycji Konkursu ABB IT Challenge

Za projekt mobilnego przewodnika rowerowego laureaci otrzymali nagrodę 25 000 zł

 

„Bike Tour” – projekt zwycięskiego zespołu „3City Exporers” to aplikacja pomagająca zaplanować trasę wycieczki rowerowej. Nawigacja pozwala na wybranie w określonym mieście interesujących użytkownika punktów trasy – takich jak zabytki, sklepy rowerowe, bankomaty czy restauracje. Wygodny interfejs umożliwia łatwe wyszukanie najbardziej charakterystycznych miejsc w określonej okolicy, wyświetlenie ich opisu oraz dołączenie ich do trasy. Informacje o obiekcie mogą zostać także odczytane dla użytkownika przez lektora. Mobilny przewodnik rowerowy został najwyżej oceniony pod kątem funkcjonalności rozwiązania, jakości prezentacji oraz sposobu „sprzedania” swojego pomysłu przed finałowym Jury.

Pozostałe rozwiązania, które brały udział w finałowej rywalizacji to: aplikacja, która zapewnia informacje o aktualnym położeniu tramwaju czy autobusu na trasie i dokładnym (a nie planowanym) czasie przyjazdu; system rozładowywania pojazdów z wykorzystaniem kamer monitorujących liczbę pasażerów oraz narzędzie do aranżowania rozgrywek sportowych.

Drugie miejsce zajął zespół z Politechniki Warszawskiej, trzecie – z Akademii Górniczo-Hutniczej
w Krakowie. Laureaci czwartego miejsca to zespół z Politechniki Rzeszowskiej. W nagrodę, autorzy projektów otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe: iPady, czytniki Kindle i dyski przenośne.

Ideą IT Challenge – trzyetapowego konkursu organizowanego przez Centrum Systemów Informatycznych ABB – jest praca zespołowa nad projektami informatycznymi realizującymi motto edycji. W tym roku, temat przewodni to „Inteligentna metropolia” - zadaniem studentów było stworzenie rozwiązań, które mogą wspierać życie mieszkańców miast i ich okolic. Do udziału w konkursie zgłosiło się kilkadziesiąt drużyn. Podczas Wielkiego Finału – dnia 5 czerwca, cztery najlepsze zespoły zaprezentowały gotowe projekty przed Jury; zwycięska ekipa otrzymała nagrodę główną – 25 000 złotych.

Więcej informacji: www.itchallenge.pl

*******

Centrum Systemów Informatycznych ABB jest częścią Grupy ABB – globalnego lidera w dziedzinie technologii energetyki i automatyki. ABB realizuje szereg różnorodnych działań biznesowych, obejmujących swoim zasięgiem wszystkie kontynenty świata. Działając w około 100 krajach i zatrudniając ponad 130 tys. osób, wytycza najwyższe standardy w branży.W Centrum Systemów Informatycznych ABB w Krakowie i w Łodzi pracuje ponad 300 specjalistów z branży IT. Programiści, analitycy, szefowie projektów, specjaliści baz danych i projektanci aplikacji internetowych, odpowiedzialni są za funkcjonowanie globalnych systemów komputerowych ABB.

Więcej informacji: www.abb.pl/ISDeliveryCenter

Popularne